RLR32C2430FMRE7
Mfr.Part #
RLR32C2430FMRE7
Description
RES 243 OHM 1% 1W AXIAL
Tolerance :
±1%
Diameter :
4.83mm
Power Rating :
1W
Failure Rate :
M (1%)
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
15.87mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Resistance :
243Ohms
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR32C2430FMRE7
Vishay / Dale RLR32C2430FMRE7
Through Hole 243Ohms, 1W, Metal Film,