RLR32C2402GRRE6
Mfr.Part #
RLR32C2402GRRE6
Description
RES 24K OHM 2% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Power Dissipation :
1W
Length :
14.2748mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Radiation Hardening :
No
Resistance :
24kOhms
Tolerance :
±2%
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
4.83mm
Diameter :
4.83mm
Power Rating :
1W
Supplier Device Package :
Datasheets
RLR32C2402GRRE6
Vishay / Dale RLR32C2402GRRE6
Through Hole 24kOhms, 1W, Metal Film,