RLR32C2400GRRE6
Mfr.Part #
RLR32C2400GRRE6
Description
RES 240 OHM 2% 1W AXIAL
18 Weeks
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Power (Watts) :
1W
Diameter :
4.83mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
14.2748mm
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
240Ohms
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
4.83mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RLR32C2400GRRE6
Vishay / Dale RLR32C2400GRRE6
Through Hole 240Ohms, 1W, Metal Film,