RLR32C22R0GRRE8
Mfr.Part #
RLR32C22R0GRRE8
Description
RES 22 OHM 2% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
22Ohms
Failure Rate :
R (0.01%)
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Metal Film
Diameter :
4.83mm
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Power Rating :
1W
Contact Plating :
Lead, Tin
18 Weeks
Mount :
Through Hole
Length :
15.87mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
1W
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR32C22R0GRRE8
Vishay / Dale RLR32C22R0GRRE8
Through Hole 22Ohms, 1W, Metal Film,