RLR32C2202GPRE7
Mfr.Part #
RLR32C2202GPRE7
Description
RES 22K OHM 2% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Resistance :
22kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Metal Film
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
1W
Length :
15.87mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
Through Hole
Failure Rate :
P (0.1%)
Package / Case :
Published :
Diameter :
4.83mm
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±2%
Datasheets
RLR32C2202GPRE7
Vishay / Dale RLR32C2202GPRE7
Through Hole 22kOhms, 1W, Metal Film,