RLR32C2202GMBSL
Mfr.Part #
RLR32C2202GMBSL
Description
RES 22K OHM 2% 1W AXIAL
Through Hole Resistors
Power Rating :
1W
Factory Lead Time :
18 Weeks
Max Power Dissipation :
1W
Length :
14.2748mm
Power (Watts) :
1W
Resistance :
22kOhms
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Composition :
Metal Film
Width :
4.83mm
Supplier Device Package :
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Contains Lead
Failure Rate :
M (1%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Tolerance :
±2%
Datasheets
RLR32C2202GMBSL
Vishay / Dale RLR32C2202GMBSL
22kOhms, 1W, Metal Film,