RLR32C2100FRBSL
Mfr.Part #
RLR32C2100FRBSL
Description
RES 210 OHM 1% 1W AXIAL
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Resistance :
210Ohms
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-65°C
Metal Film
Width :
4.83mm
Lead Free :
Contains Lead
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
1W
Length :
14.2748mm
Published :
Datasheets
RLR32C2100FRBSL
Vishay / Dale RLR32C2100FRBSL
210Ohms, 1W, Metal Film,