RLR32C2053FRBSL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR32C2053FRBSL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 205K OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Axial
Composition :
Metal Film
Width :
4.83mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Power Rating :
1W
Supplier Device Package :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Terminations :
2
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Resistance :
205kOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Series :
Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
1W
Published :
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±1%
Length :
14.2748mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Max Power Dissipation :
1W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
RLR32C2053FRBSL
Vishay / Dale RLR32C2053FRBSL
205kOhms, 1W, Metal Film,