RLR32C2001GRRE6
Mfr.Part #
RLR32C2001GRRE6
Description
RES 2K OHM 2% 1W AXIAL
Diameter :
4.83mm
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
14.2748mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
1W
Width :
4.83mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
2kOhms
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
RLR32C2001GRRE6
Vishay / Dale RLR32C2001GRRE6
Through Hole 2kOhms, 1W, Metal Film,