RLR32C1R00GRB14
Mfr.Part #
RLR32C1R00GRB14
Description
RES 1 OHM 2% 1W AXIAL
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
No
Published :
Diameter :
4.83mm
Resistance :
1Ohms
Min Operating Temperature :
-65°C
Power Rating :
1W
Termination :
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
15.87mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
1W
Width :
4.83mm
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Datasheets
RLR32C1R00GRB14
Vishay / Dale RLR32C1R00GRB14
Through Hole 1Ohms, 1W, Metal Film,