RLR32C1R00FMBSL
Mfr.Part #
RLR32C1R00FMBSL
Description
RES 1 OHM 1% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Power Rating :
1W
Lead Free :
Contains Lead
Failure Rate :
M (1%)
Power (Watts) :
1W
Max Operating Temperature :
150°C
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Supplier Device Package :
Width :
4.83mm
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
1Ohms
Length :
14.2748mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR32C1R00FMBSL
Vishay / Dale RLR32C1R00FMBSL
1Ohms, 1W, Metal Film,