RLR32C1820FMRE6
Mfr.Part #
RLR32C1820FMRE6
Description
RES 182 OHM 1% 1W AXIAL
Failure Rate :
M (1%)
Max Power Dissipation :
1W
Width :
4.83mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
14.2748mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Power Rating :
1W
Resistance :
182Ohms
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Tolerance :
±1%
Diameter :
4.83mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR32C1820FMRE6
Vishay / Dale RLR32C1820FMRE6
Through Hole 182Ohms, 1W, Metal Film,