RLR32C1801GMR64
Mfr.Part #
RLR32C1801GMR64
Description
RES 1.8K OHM 2% 1W AXIAL
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Min Operating Temperature :
-65°C
Width :
4.83mm
Resistance :
1.8kOhms
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
4.83mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
M (1%)
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Max Power Dissipation :
1W
Package / Case :
Length :
14.2748mm
Datasheets
RLR32C1801GMR64
Vishay / Dale RLR32C1801GMR64
Through Hole 1.8kOhms, 1W, Metal Film,