RLR32C1782FMRE8
Mfr.Part #
RLR32C1782FMRE8
Description
RES 17.8K OHM 1% 1W AXIAL
Power Rating :
1W
Diameter :
4.83mm
Length :
15.87mm
Failure Rate :
M (1%)
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
17.8kOhms
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Datasheets
RLR32C1782FMRE8
Vishay / Dale RLR32C1782FMRE8
Through Hole 17.8kOhms, 1W, Metal Film,