RLR32C1781FRRE6
Mfr.Part #
RLR32C1781FRRE6
Description
RES 1.78K OHM 1% 1W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
4.83mm
Length :
14.2748mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Operating Temperature :
150°C
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1W
Width :
4.83mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
1.78kOhms
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Datasheets
RLR32C1781FRRE6
Vishay / Dale RLR32C1781FRRE6
Through Hole 1.78kOhms, 1W, Metal Film,