RLR32C1780FRRE7
Mfr.Part #
RLR32C1780FRRE7
Description
RES 178 OHM 1% 1W AXIAL
Length :
15.87mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
178Ohms
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
1W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Lead, Tin
Published :
Supplier Device Package :
Diameter :
4.83mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Mount :
Through Hole
Power Rating :
1W
Datasheets
RLR32C1780FRRE7
Vishay / Dale RLR32C1780FRRE7
Through Hole 178Ohms, 1W, Metal Film,