RLR32C1501FRRE7
Mfr.Part #
RLR32C1501FRRE7
Description
RES 1.5K OHM 1% 1W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Length :
15.87mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Power Rating :
1W
Resistance :
1.5kOhms
Package / Case :
Axial
Diameter :
4.83mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR32C1501FRRE7
Vishay / Dale RLR32C1501FRRE7
Through Hole 1.5kOhms, 1W, Metal Film,