RLR32C13R0FMBSL
Mfr.Part #
RLR32C13R0FMBSL
Description
RES 13 OHM 1% 1W AXIAL
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Published :
Failure Rate :
M (1%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
14.2748mm
Width :
4.83mm
Resistance :
13Ohms
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
1W
Max Operating Temperature :
150°C
Power Rating :
1W
Datasheets
RLR32C13R0FMBSL
Vishay / Dale RLR32C13R0FMBSL
13Ohms, 1W, Metal Film,