RLR32C1301GRBSL
Mfr.Part #
RLR32C1301GRBSL
Description
RES 1.3K OHM 2% 1W AXIAL
Width :
4.83mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
14.2748mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
1.3kOhms
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Datasheets
RLR32C1301GRBSL
Vishay / Dale RLR32C1301GRBSL
1.3kOhms, 1W, Metal Film,