RLR32C12R0GMRE8
Mfr.Part #
RLR32C12R0GMRE8
Description
RES 12 OHM 2% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
1W
Diameter :
4.83mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Power Rating :
1W
Resistance :
12Ohms
Failure Rate :
M (1%)
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
15.87mm
Datasheets
RLR32C12R0GMRE8
Vishay / Dale RLR32C12R0GMRE8
Through Hole 12Ohms, 1W, Metal Film,