RLR32C1212FRRE6
Mfr.Part #
RLR32C1212FRRE6
Description
RES 12.1K OHM 1% 1W AXIAL
Power (Watts) :
1W
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
1W
Lead Free :
Contains Lead
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
12.1kOhms
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±1%
Width :
4.83mm
Published :
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
4.83mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
14.2748mm
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Datasheets
RLR32C1212FRRE6
Vishay / Dale RLR32C1212FRRE6
Through Hole 12.1kOhms, 1W, Metal Film,