RLR32C1212FMRE6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR32C1212FMRE6
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 12.1K OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Published :
Resistance :
12.1kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
M (1%)
Package / Case :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
4.83mm
Power Rating :
1W
Diameter :
4.83mm
Series :
Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Number of Terminations :
2
Composition :
Metal Film
Length :
14.2748mm
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
RLR32C1212FMRE6
Vishay / Dale RLR32C1212FMRE6
Through Hole 12.1kOhms, 1W, Metal Film,