RLR32C1211FMRE8
Mfr.Part #
RLR32C1211FMRE8
Description
RES 1.21K OHM 1% 1W AXIAL
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Diameter :
4.83mm
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
1W
Published :
Resistance :
1.21kOhms
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
M (1%)
Length :
15.87mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Datasheets
RLR32C1211FMRE8
Vishay / Dale RLR32C1211FMRE8
Through Hole 1.21kOhms, 1W, Metal Film,