RLR32C1201GPRE7
Mfr.Part #
RLR32C1201GPRE7
Description
RES 1.2K OHM 2% 1W AXIAL
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
1.2kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Not Applicable
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Max Operating Temperature :
150°C
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
4.83mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
15.87mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Tolerance :
±2%
Datasheets
RLR32C1201GPRE7
Vishay / Dale RLR32C1201GPRE7
Through Hole 1.2kOhms, 1W, Metal Film,