RLR32C1201GMRE8
Mfr.Part #
RLR32C1201GMRE8
Description
RES 1.2K OHM 2% 1W AXIAL
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Failure Rate :
M (1%)
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
15.87mm
Power Rating :
1W
Resistance :
1.2kOhms
Diameter :
4.83mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±2%
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR32C1201GMRE8
Vishay / Dale RLR32C1201GMRE8
Through Hole 1.2kOhms, 1W, Metal Film,