RLR32C1200GMRE7
Mfr.Part #
RLR32C1200GMRE7
Description
RES 120 OHM 2% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
15.87mm
Power (Watts) :
1W
Diameter :
4.83mm
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Tolerance :
±2%
Failure Rate :
M (1%)
Resistance :
120Ohms
Max Operating Temperature :
150°C
Power Rating :
1W
Datasheets
RLR32C1200GMRE7
Vishay / Dale RLR32C1200GMRE7
Through Hole 120Ohms, 1W, Metal Film,