RLR32C11R0GRR64
Mfr.Part #
RLR32C11R0GRR64
Description
RES 11 OHM 2% 1W AXIAL
Diameter :
4.83mm
Power (Watts) :
1W
Length :
14.2748mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
4.83mm
Package / Case :
Axial
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Power Rating :
1W
Resistance :
11Ohms
Published :
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Lead, Tin
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
RLR32C11R0GRR64
Vishay / Dale RLR32C11R0GRR64
Through Hole 11Ohms, 1W, Metal Film,