RLR32C1101FRB14
Mfr.Part #
RLR32C1101FRB14
Description
RES 1.1K OHM 1% 1W AXIAL
Power Rating :
1W
18 Weeks
Width :
4.83mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
1W
Military, Moisture Resistant, Weldable
Lead Free :
Contains Lead
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±1%
Resistance :
1.1kOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Published :
Radiation Hardening :
No
Diameter :
4.83mm
Length :
14.2748mm
Datasheets
RLR32C1101FRB14
Vishay / Dale RLR32C1101FRB14
Through Hole 1.1kOhms, 1W, Metal Film,