RLR32C10R0GPRE7
Mfr.Part #
RLR32C10R0GPRE7
Description
RES 10 OHM 2% 1W AXIAL
Diameter :
4.83mm
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Metal Film
Published :
Failure Rate :
P (0.1%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
10Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
1W
Package / Case :
Length :
15.87mm
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR32C10R0GPRE7
Vishay / Dale RLR32C10R0GPRE7
Through Hole 10Ohms, 1W, Metal Film,