RLR32C10R0FRRE8
Mfr.Part #
RLR32C10R0FRRE8
Description
RES 10 OHM 1% 1W AXIAL
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Min Operating Temperature :
-65°C
Power Rating :
1W
Length :
15.87mm
Resistance :
10Ohms
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
4.83mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Datasheets
RLR32C10R0FRRE8
Vishay / Dale RLR32C10R0FRRE8
Through Hole 10Ohms, 1W, Metal Film,