RLR32C1072FMRE8
Mfr.Part #
RLR32C1072FMRE8
Description
RES 10.7K OHM 1% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Diameter :
4.83mm
Power Rating :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
1W
Length :
15.87mm
Failure Rate :
M (1%)
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Resistance :
10.7kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR32C1072FMRE8
Vishay / Dale RLR32C1072FMRE8
Through Hole 10.7kOhms, 1W, Metal Film,