RLR32C1021FRRE6
Mfr.Part #
RLR32C1021FRRE6
Description
RES 1.02K OHM 1% 1W AXIAL
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Max Power Dissipation :
1W
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
1W
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Diameter :
4.83mm
Length :
14.2748mm
Lead, Tin
Width :
4.83mm
Resistance :
1.02kOhms
Datasheets
RLR32C1021FRRE6
Vishay / Dale RLR32C1021FRRE6
Through Hole 1.02kOhms, 1W, Metal Film,