RLR32C1003GMBSL
Mfr.Part #
RLR32C1003GMBSL
Description
RES 100K OHM 2% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
100kOhms
Length :
14.2748mm
Max Power Dissipation :
1W
Number of Terminations :
2
Width :
4.83mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Published :
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Power Rating :
1W
Failure Rate :
M (1%)
Packaging :
Bulk
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RLR32C1003GMBSL
Vishay / Dale RLR32C1003GMBSL
100kOhms, 1W, Metal Film,