RLR32C1002GRRE7
Mfr.Part #
RLR32C1002GRRE7
Description
RES 10K OHM 2% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
10kOhms
Diameter :
4.83mm
Power Rating :
1W
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Power (Watts) :
1W
Length :
15.87mm
Datasheets
RLR32C1002GRRE7
Vishay / Dale RLR32C1002GRRE7
Through Hole 10kOhms, 1W, Metal Film,