RLR32C1002GMRE8
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR32C1002GMRE8
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 10K OHM 2% 1W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistance :
10kOhms
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Package / Case :
Axial
Power Rating :
1W
Composition :
Metal Film
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Failure Rate :
M (1%)
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Supplier Device Package :
Diameter :
4.83mm
Power (Watts) :
1W
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±2%
Length :
15.87mm
Series :
Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR32C1002GMRE8
Vishay / Dale RLR32C1002GMRE8
Through Hole 10kOhms, 1W, Metal Film,