RLR32C1001FMRE8
Mfr.Part #
RLR32C1001FMRE8
Description
RES 1K OHM 1% 1W AXIAL
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
M (1%)
Radiation Hardening :
No
Diameter :
4.83mm
Resistance :
1kOhms
Power (Watts) :
1W
Length :
15.87mm
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RLR32C1001FMRE8
Vishay / Dale RLR32C1001FMRE8
Through Hole 1kOhms, 1W, Metal Film,