RLR20C9R53FRB14
Mfr.Part #
RLR20C9R53FRB14
Description
RES 9.53 OHM 1% 1/2W AXIAL
Max Operating Temperature :
150°C
Diameter :
3.51mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Power Rating :
500mW
Width :
3.51mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
9.53Ohms
Length :
9.525mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Non-RoHS Compliant
Published :
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR20C9R53FRB14
Vishay / Dale RLR20C9R53FRB14
Through Hole 9.53Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,