RLR20C9762FRRSL
Mfr.Part #
RLR20C9762FRRSL
Description
RES 97.6K OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Resistance :
97.6kOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
34 Weeks
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
500mW
Length :
9.525mm
Width :
3.51mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Datasheets
RLR20C9762FRRSL
Vishay / Dale RLR20C9762FRRSL
97.6kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,