RLR20C9761FRRSL
Mfr.Part #
RLR20C9761FRRSL
Description
RES 9.76K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
9.76kOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Published :
Contains Lead
Width :
3.51mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Length :
9.525mm
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power Rating :
500mW
Datasheets
RLR20C9761FRRSL
Vishay / Dale RLR20C9761FRRSL
9.76kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,