RLR20C9313FSRSL
Mfr.Part #
RLR20C9313FSRSL
Description
RES 931K OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
391μm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
32 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
931kOhms
Power Rating :
500mW
Datasheets
RLR20C9313FSRSL
Vishay / Dale RLR20C9313FSRSL
931kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,