RLR20C91R0GSR36
Mfr.Part #
RLR20C91R0GSR36
Description
RES 91 OHM 2% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
33 Weeks
2
Published :
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Resistance :
91Ohms
Power Rating :
500mW
Length :
391μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Tolerance :
±2%
Datasheets
RLR20C91R0GSR36
Vishay / Dale RLR20C91R0GSR36
91Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,