RLR20C90R9FSR36
Mfr.Part #
RLR20C90R9FSR36
Description
RES 90.9 OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
391μm
Power Rating :
500mW
Resistance :
90.9Ohms
Lead Free :
Contains Lead
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Package / Case :
Factory Lead Time :
33 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR20C90R9FSR36
Vishay / Dale RLR20C90R9FSR36
90.9Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,