RLR20C9092FRB14
Mfr.Part #
RLR20C9092FRB14
Description
RES 90.9K OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Power Dissipation :
500mW
Factory Lead Time :
33 Weeks
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Bulk
Power Rating :
500mW
Mount :
Through Hole
Resistance :
90.9kOhms
Diameter :
3.51mm
Max Operating Temperature :
150°C
Axial
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Radiation Hardening :
No
Length :
9.525mm
Tolerance :
±1%
Contains Lead
Width :
3.51mm
Datasheets
RLR20C9092FRB14
Vishay / Dale RLR20C9092FRB14
Through Hole 90.9kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,