RLR20C8R20GSR36
Mfr.Part #
RLR20C8R20GSR36
Description
RES 8.2 OHM 2% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±2%
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
8.2Ohms
Length :
391μm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
2
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Datasheets
RLR20C8R20GSR36
Vishay / Dale RLR20C8R20GSR36
8.2Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,