RLR20C8663FSB14
Mfr.Part #
RLR20C8663FSB14
Description
RES 866K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
866kOhms
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Failure Rate :
S (0.001%)
Series :
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Power Rating :
500mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
391μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
32 Weeks
Datasheets
RLR20C8663FSB14
Vishay / Dale RLR20C8663FSB14
866kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,