RLR20C8662FRR36
Mfr.Part #
RLR20C8662FRR36
Description
RES 86.6K OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Failure Rate :
R (0.01%)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power Rating :
500mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Length :
391μm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Metal Film
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
86.6kOhms
Datasheets
RLR20C8662FRR36
Vishay / Dale RLR20C8662FRR36
86.6kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,