RLR20C84R5FSBSL
Mfr.Part #
RLR20C84R5FSBSL
Description
RES 84.5 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
84.5Ohms
Published :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Metal Film
Power Rating :
500mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Length :
391μm
Datasheets
RLR20C84R5FSBSL
Vishay / Dale RLR20C84R5FSBSL
84.5Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,