RLR20C8373FRR36
Mfr.Part #
RLR20C8373FRR36
Description
RES 837K OHM 1% 1/2W AXIAL
Length :
391μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
837kOhms
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Free :
Contains Lead
Package / Case :
Axial
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
32 Weeks
Datasheets
RLR20C8373FRR36
Vishay / Dale RLR20C8373FRR36
837kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,