RLR20C8203GSRE5
Mfr.Part #
RLR20C8203GSRE5
Description
RES 820K OHM 2% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±2%
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
32 Weeks
Resistance :
820kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Datasheets
RLR20C8203GSRE5
Vishay / Dale RLR20C8203GSRE5
820kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,