RLR20C8063FSB14
Mfr.Part #
RLR20C8063FSB14
Description
RES 806K OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
32 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
500mW
Resistance :
806kOhms
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Length :
391μm
Datasheets
RLR20C8063FSB14
Vishay / Dale RLR20C8063FSB14
806kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,